کانکس سازی در بندرعباس

ممکن است درباره سازه ­های پیش­ ساخته صحبت‌های مختلفی شنیده باشید و برخی از انواع آن را از نزدیک دیده باشید. در مواقع بحرانی رخ دادن زلزله یا سیل و هم چنین مواقعی که قرار است برای فعالیت‌های مشخص و در مدت زمان معینی، در یک محیط ساکن باشید به جای ساخت خانه می توان از کانکس استفاده کرد. کانکس‌ها دارای انواع مختلفی هستند و به­ عنوان یک خانه آماده یا سازه از پیش­ ساخته در مواقع ضروری به کمک افراد می‌آیند.

نحوه ساخت کانکس‌ها نیز بر اساس محل استفاده آن‌ها طراحی شده است تا برای افراد مختلف مناسب باشد‌. علاوه­ بر این محیط‌ هایی که امکان ساخت خانه در آن وجود نداشته باشد، می‌توان به صورت موقتی از این سازه ­ها استفاده کرد. در این مطلب قرار است فرایند تهیه کانکس در بندرعباس بررسی شود و انواع سازه­ های آماده برای استفاده در این شهر گرمسیری معرفی شود.

آشنایی با کانکس بندرعباس

به طور کلی، کانکس کاربرد‌های مختلفی دارد و ‌ایده اولیه استفاده از آن برای موقعیت‌هایی است که سکونت در یک مکان خاص حالت موقتی دارد. در این شرایط کانکس‌ها به سرعت ساخته می‌شوند و به محل مورد نظر ارسال می‌شوند. البته در گذر زمان کاربرد‌های دیگر مثل استفاده در شهرک ­های صنعتی و محیط ­های کارگاهی نیز پیدا کرده‌اند. در گذشته بیشترین استفاده کانکس برای اسکان افراد زلزله‌زده یا گرفتار در سیل بود و امروزه سطح استفاده بسیار گسترده‌تر شده است.

 کانکس ساحل در بندرعباس قابلیت ارائه خدمات مختلف را به مشتریان دارد. به­ ویژه اینکه شرایط آب و هوایی این شهر در ساخت کانکس در نظر گرفته می ­شود و عایق­ بندی لازم بر روی محصول انجام می­ شود.

خرید کانکس در بندرعباس

کانکس برای امکان اسکان موقت در موقعیت­ های مختلف یک گزینه ‌ایده‌آل است اما در موارد دیگری نیز استفاده می‌شود. کاربرد گسترده این محصولات در شهر بندرعباس باعث رشد صنعت کانکس‌سازی و افزایش تعامل آن با مردم این منطقه شده است. این محصول از پیش ­ساخته برای استفاده به­ عنوان کیوسک‌های خدمات شهری، دکه روزنامه فروشی یا تلفن عمومی، کانکس مسکونی و… طراحی شده و برای ارائه خدمات بسیار مناسب است.

علاوه ­بر­این، برخی از کانکس‌ها برای اسکان دائم افراد استفاده می‌شوند که به­ صورت ویلایی یا خانه‌های قابل حمل هستند. به ­دلیل آسان بودن استفاده از سازه‌های پیش ­ساخته، مردم سراسر دنیا و ایرانیان به استفاده از این محصولات روی آورده ­اند. از اولین نمونه‌های کانکس مورد استفاده می‌توان به کیوسک تلفن عمومی اشاره کرد.

امروزه کیوسک‌های نگهبانی به وفور‌ در سطح شهرها به چشم می‌خورد. کانکس بندرعباس برای استفاده مردم به‌ صورت خدماتی یا مسکونی موقتی کاربرد دارد. همچنین قرار گرفتن این شهر در کنار دریا آزاد باعث شده تا نیاز به سکونت موقت در مسیر کشتی­ های باربری زیاد باشد و در سکونت­ های موقتی اشتغال کاربردی باشد.

معرفی انواع کانکس

کانکس‌ها بر اساس محل استفاده و نحوه ساخت دارای انواع گوناگونی هستند. در ادامه هر کدام از انواع کانکس را نام برده و محل استفاده هر یک را در شهر بندرعباس بررسی می‌کنیم. هنگام مراجعه برای خرید کانکس بندرعباس، آشنایی با انواع این محصولات ضروری است.

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی ابعاد کوچکی دارد و برای استفاده جهت استقرار نگهبان یا پرسنل حراست کاربردی است. این محصولات برای استفاده در ورودی مجموعه‌ها و شرکت‌ها مناسب هستند. نحوه ساخت این سازه به گونه‌ای است که فرد ساکن در داخل آن می‌تواند به تمام جهات دسترسی داشته باشد و همه محدوده مجموعه را تحت کنترل بگیرد. در شهر بندرعباس وجود این نوع سازه به ­دلیل عبور و مرور تجاری افراد از سایر کشورها، برای شرکت­های مختلف مهم است.

کانکس کارگاهی

برای اینکه نیرو‌ها در کارگاه‌های ساختمانی و دفاتر اداری اسکان داشته باشند، نیاز به استفاده از کانکس کارگاهی دارند. مهندسین پروژه در این شرایط به یک محل اسکان نیاز دارند که فرایند ساخت سریعی داشته باشد و هزینه کمتری بخواهد. کانکس‌های کارگاهی برای استفاده در این شرایط کاملاً مناسب هستند و ابعاد و اندازه آن‌ها متفاوت است. شهر بندرعباس در زمینه صنایع مختلف فعالیت دارد و کارگران بسیاری از سایر شهرها در این مراکز فعالیت دارند که نیاز به اسکان موقت در کارگاه ­ها خواهند داشت.

کانکس ویلایی

خانه‌های پیش­ ساخته به‌ وفور و در شرایط مختلف استفاده می‌شوند. در نتیجه افزایش کاربرد این وسایل، کانکس‌های ویلایی طراحی شدند که همانند یک خانه مجهز هستند. در داخل این کانکس اتاق‌های متعدد و سرویس بهداشتی وجود دارد.

توجه داشته باشید که این نوع کانکس، ابعاد متغیری دارد و هر چه میزان ابعاد آن بزرگ‌تر شود، امکانات داخلی کانکس نیز بیشتر می‌شود. استفاده از کانکس ویلایی در بندرعباس برای اقامت موقت تاجران و مهندسانی که جهت پروژه­ های کاری به این شهر سفر می ­کنند، مناسب است.

کانکس سرایداری

در مجتمع‌ های آپارتمانی یا شرکتی شهر بندرعباس به­ دلیل تعداد واحد‌های زیاد، افراد نیاز دارند تا یک نگهبان و سرایدار به‌صورت تمام وقت در محیط مستقر باشد. در نتیجه، برای اسکان سرایدار می‌توان از این سازه­ ها تهیه کرد. کانکس نگهبانی را می‌توان در محیط مجتمع قرار داد تا علاوه ­بر آسان شدن اسکان سرایدار از این طریق، محیط شرکت نیز از ورود افراد متفرقه یا سارقین در ‌امان باشد . موقعیت خاص این شهر باعث شده تا نیاز به حفاظت از کارگاه­ ها و صنایع چند برابر شود.

کانکس فروشگاهی

در خیابان‌ها و تقاطع‌هایی که جمعیت زیادی در آن رفت‌وآمد می‌کنند، خیلی از افراد اقدام به فروش محصولات فرهنگی یا روزنامه‌های مطبوعاتی می‌کنند. کانکس‌های فروشگاهی برای استفاده در این مورد بسیار مناسب هستند. ابعاد این سازه‌ها کوچک است و دارای کرکره‌های برقی و نورپردازی جهت استفاده در شب است.

به­ دلیل آب ­و ­هوای مناطق جنوب کشور مردم برای تفریح بیشتر شب­ها را انتخاب می ­کنند. همچنین مهمانان زیادی برای سفرهای تفریحی یا کاری به بندر سفر می­ کنند که در این شرایط وجود کانکس فروشگاهی از لحاظ اقتصادی برای مردم منطقه بسیار مهم است.

نحوه تولید و طراحی سازه‌های از پیش­ ساخته

ساخت کانکس‌ بندرعباس از روش‌های مختلف و سبک‌های گوناگونی تأثیر می‌پذیرد. به­ خصوص در شرایطی که می‌توان مواد موجود در مصالح اولیه را بررسی و انتخاب کرد. البته یک روش برای تولید کانکس نسبت به سایر روش‌ها رواج بیشتری دارد که برای ساخت شاسی کف با تیرآهن و اسکلت فلزی از پروفیل‌های آهنی استفاده می‌شود و ابعاد آن‌ها ۴۰×۴۰ است‌. این سازه­ ها برای استفاده در شهرک­ های صنعتی مناطق مختلف بندرعباس آماده می ­شوند و باید در طراحی آن­ها از متریال درجه یک استفاده شود تا کارایی بلند مدتی داشته باشد.

البته بر اساس درجه کیفی و ابعاد محصولات نمونه مشخصی از آن‌ها به کار گرفته می‌شوند. تمام اتصالات از طریق جوش انجام می‌شود و پیچ و مهره قدیمی برای انجام مونتاژ و دمونتاژ کاربرد دارند. جهت ساخت پوشش بدنه و سقف کانکس ساده نیز از ورق‌های فولادی گالوانیزه، چوب، فایبرگلاس و پانل‌های آماده استفاده می‌شود.

مشتریان می‌توانند بر اساس نیاز خود یکی از انواع کانکس‌های موجود را انتخاب کنند و برای آماده سازی سفارش دهند. به­ طور مثال؛ استفاده از کانکس کارگاهی یا خدماتی در بندرعباس به انتخاب مشتری بستگی دارد و هر کدام از این محصولات ویژگی­های معینی دارند.

مزایای استفاده از کانکس در بندرعباس چیست؟

کانکس‌ها برای منطقه مورد استفاده دارای مزایای مختلفی هستند و می‌توانند در زمان و هزینه‌های ما صرفه‌جویی کنند.

  • سرعت ساخت زیاد: انجام ساخت ­و­ ساز و طراحی سازه‌های پیش­ ساخته نسبت به روش‌های سنتی سرعت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌شود و سرمایه در مدت زمان کمی باز می‌گردد.
  • مقاومت بسیار زیاد در برابر زلزله: تکنیک پیش ساختگی در این سازه‌ها نشان­ دهنده آن است که مقاومت کانکس‌ها در برابر زلزله زیاد است.
  • عایق حرارتی: از دیگر مزیت‌های استفاده سازه‌های از پیش آماده می‌توان به عایق‌های مناسب آن استفاده کرد که در جداره‌ های کانکس به کار رفته است. به­ خصوص که در یک پانل ساندویچ پنیر، فوم پلی اورتان وجود دارد و برای گرم کردن آن نیاز به انرژی بسیار کمی خواهید داشت. عایق‌های موجود مانع انتقال گرما هوا به محیط داخل می‌شوند. به همین دلیل استفاده از کانکس بندرعباس برای محیط‌های آب و هوای گرم بسیار مناسب است.
  • ایجاد امکان جابجایی: سازه‌های پیش ­ساخته به‌راحتی جابه‌جا می‌شوند که یک مزیت بسیار خوب است. به ­خصوص در کارگاه‌های ساختمانی و عمرانی که پس از پایان پروژه، سازه باید به محل دیگری انتقال پیدا کند کارگاه جدید شروع به کار کند.
  • تنوع طرح‌ها: کانکس و سازه‌های از پیش­ساخته قابلیت اجرای انواع طرح‌ها را دارند تا برای کاربری‌های گوناگون قابل استفاده باشند و هر سازه بتواند با نحوه استفاده خود هماهنگی داشته باشد. در این شرایط بازدهی افزایش پیدا می‌کند و می­ توان برای استفاده در موقعیت کاری مختلف بندرعباس، طرح­ های متنوعی سفارش داد.

معایب استفاده از کانکس

در این بخش می‌خواهیم به برخی از معایب به کارگیری کانکس‌ها بپردازیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

عدم کیفیت کافی در کانکس‌های تولیدکنندگان نامعتبر

این سازه‌ها به ­دلیل نداشتن کنترل کیفی در واحد‌های تولیدی از معایب خاصی برخوردار هستند. خیلی از تولیدکنندگان کارگاه‌های کوچک و غیراستاندارد‌ی دارند که در آن کانکس تولید می‌کنند و اصول مهندسی در صنعت پیش ساختگی در این کارگاه‌ها مفهوم خاصی ندارد.

همچنین مصالح اولیه به کار رفته نیز بسیار نامرغوب است. در نتیجه، قیمت کلی کانکس پایین‌تر است اما بسیاری از مشتریان پس از خرید نسبت به این شرایط رضایت ندارند.

محدودیت ابعاد به ­دلیل حمل و نقل

سازه‌های از پیش تعیین شده برای اینکه از طریق ماشین‌های بزرگ قابل حمل باشند، ابعاد استانداردی دارند و عرض و طول و ارتفاع آن‌ها مشخص است. به همین دلیل می‌توانند در جاده‌های داخل کشور مجوز تردد بگیرند. استفاده از این محصولات در ابعاد بزرگ باید به­ صورت ساخت در محل یا دوقلو باشد. در نتیجه برای ساخت کانکس در بندرعباس، خیلی از اوقات کانکس در محل ساخته می­ شود و ابعاد بزرگتری دارد.

فرایند ساخت کانکس

انواع مختلف کانکس‌ها، روش ساخت و متریال‌های متفاوتی دارند. یکی از عوامل مهمی که در ساخت کانکس باید به آن توجه کرد، استفاده از مصالح استاندارد و باکیفیت است. درواقع ، این سازه از پیش­ ساخته شده در عین داشتن فضای محدود باید امکانات کافی داشته باشد. به ­ویژه در شهر بندرعباس که موقعیت تجاری و اقتصادی آن، استفاده از ابزارآلات را جهت اسکان موقت افزایش داده است و استفاده از متریال باکیفیت در تهیه در آن اهمیت دارد. مراحل ساخت کانکس شامل موارد زیر می‌شود:

۱. در مرحله اول نوع کاربری سازه مشخص می‌شود و مواد اولیه بر اساس شرایط شهر بندرعباس تهیه می‌شود.

۲. در مرحله بعد اسکلت سازه طراحی می‌شود که دو شاخه تیرآهن با فاصله و به­صورت موازی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و بنای اصلی کانکس روی این دو طراحی می‌شود. هر میزان ارتفاع کانکس افزایش پیدا کند، تحمل وزن تیرآهن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

۳. در این مرحله پس از طراحی و ساخت اسکلت و بنا جزئیاتی مثل رنگ‌آمیزی، نصب درب و پنجره و… بر اساس سلیقه و نیاز مشتری آماده‌سازی می‌شود.

۴. در مرحله آخر پوشش خارجی و امکانات لازم بر روی سازه نصب شده و عایق­ کاری انجام می‌شود و پس از تست نهایی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

خرید کانکس بندرعباس

شهر بندرعباس یکی از مراکز مهم فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کشور ما است که فعالیت آن در حوزه صادرات و واردات بسیار زیاد است. تأسیسات مختلفی در این شهر قرار دارند که باعث شده در این شهر ۱۳ در شهرک صنعتی فعال وجود داشته باشد. قیمت کانکس بندرعباس بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. ابعاد سازه تهیه شده، جنس، امکانات و تجهیزات، کیفیت مصالح، نحوه طراحی و ساخت و… تأثیر مستقیمی بر قیمت کانکس بندرعباس دارند.

به­ دلیل موقعیت خاص این شهر افراد بسیاری برای اشتغال و فعالیت­های تجاری از سایر نقاط ایران به بندرعباس می­ آیند و نیاز به اسکان موقت دارند. به همین دلیل صاحبان کارگاه­ ها و شرکت­ ها برای فراهم کردن شرایط رفاهی و آسایش کارکنان خود اقدام به خرید کانکس می ­کنند.

نتیجه‌گیری

کانکس‌ها دارای انواع مختلفی هستند که استفاده از آن برای کاربران مزایای زیادی دارد؛ اما استفاده غیراصولی و نادرست از این سازه‌های پیش­ساخته در حال حاضر رواج زیادی پیدا کرده است. کانکس‌ها بر اساس شرایط مختلف آب و هوایی هر منطقه می‌توانند برای استفاده مسکونی کاربردی باشند. در شرایطی که تهیه خانه‌های موقت هزینه زیادی داشته باشد، استفاده از این محصول در تمام شهر‌های ایران امکان‌پذیر است.

در صنعت کانکس‌سازی برند‌های مختلف ایرانی فعالیت می‌کنند‌. گروه صنعتی ساحل تنها شرکت سازنده کانکس در بندرعباس و سازه‌های پیش ­ساخته جنوب کشور است. این کارخانه برای مناطق خاص جنوبی ایران سازه‌های باکیفیتی آماده می‌کند و آب و هوای منطقه را در ساخت این کانکس های خود در نظر می‌گیرد. انواع کانکس ساندویچ پانل، نگهبانی، مهندسی، کارگاهی و… توسط این مجموعه آماده می‌شود و در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

 

سوالات متداول

قیمت و هزینه کانکس در بندرعباس در کدام قسمت سایت هست و چطور می شود دید؟

مشتری گرامی با توجه به نوسانات بازار فعلاً امکان تعیین قیمت در سایت نیست جهت استعلام قیمت می توانید با دفتر فروش تماس بگیرید.

ساعت کاری کارگاه چگونه است؟

ساعت کاری کارگاه از ساعت ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر می باشد .

آیا برای همه استان‌ها ارسال کانکس دارید؟

گروه صنعتی ساحل دارای دو کارگاه فعال می باشد که یکی در تهران و یکی در بندرعباس است . سفارشات استان های جنوبی از کارگاه کانکس در بندرعباس ارسال می‌شود و سفارشات استانهای مرکزی و شمالی از کارگاه تهران ارسال می گردد .

آیا امکان رنگ آمیزی کانکس با سفارش مشتری وجود دارد ؟

مشتریان گرامی می توانند از نمونه رال رنگ شرکت انتخاب و رنگ مورد نظرشان بر روی کانکس اجرا می گردد .

قیمت کانکس به صورت متری محاسبه می گردد یا شرایط دیگری دارد؟

قیمت کانکس بر اساس ابعاد تنها نمی باشد و به خیلی خصوصیات دیگر کانکس بستگی دارد و پس از سفارش مشتری محاسبه و اعلام می گردد .

شرایط و نحوه خرید و ارسال کانکس به چه صورت است؟

مشتریان گرامی پس از ثبت سفارش پیش فاکتور برای شما ارسال می گردد پس از تسویه حساب کانکس به محل مشتری ارسال می گردد.

آیا کانکس قابلیت استرداد دارد؟

بله در صورت آسیب نرسیده بودن به کانکس امکان مرجوعی کانکس وجود دارد البته کانکس های سفارشی شامل این موضوع نمی شود و فقط کانکس های استاندارد روتین بازار تا ۲۴ ساعت قابلیت مرجویی را دارند .

قیمت کانکس دست دوم چگونه محاسبه می گردد؟

معمولاً کانکس دست دوم نصف قیمت کانکس نو در همان ابعاد محاسبه می گردد .

کانکس سازی در بندرعباس

ممکن است درباره سازه ­های پیش­ ساخته صحبت‌های مختلفی شنیده باشید و برخی از انواع آن را از نزدیک دیده باشید. در مواقع بحرانی رخ دادن زلزله یا سیل و هم چنین مواقعی که قرار است برای فعالیت‌های مشخص و در مدت زمان معینی، در یک محیط ساکن باشید به جای ساخت خانه می توان از کانکس استفاده کرد. کانکس‌ها دارای انواع مختلفی هستند و به­ عنوان یک خانه آماده یا سازه از پیش­ ساخته در مواقع ضروری به کمک افراد می‌آیند.

نحوه ساخت کانکس‌ها نیز بر اساس محل استفاده آن‌ها طراحی شده است تا برای افراد مختلف مناسب باشد‌. علاوه­ بر این محیط‌ هایی که امکان ساخت خانه در آن وجود نداشته باشد، می‌توان به صورت موقتی از این سازه ­ها استفاده کرد. در این مطلب قرار است فرایند تهیه کانکس در بندرعباس بررسی شود و انواع سازه­ های آماده برای استفاده در این شهر گرمسیری معرفی شود.

آشنایی با کانکس بندرعباس

به طور کلی، کانکس کاربرد‌های مختلفی دارد و ‌ایده اولیه استفاده از آن برای موقعیت‌هایی است که سکونت در یک مکان خاص حالت موقتی دارد. در این شرایط کانکس‌ها به سرعت ساخته می‌شوند و به محل مورد نظر ارسال می‌شوند. البته در گذر زمان کاربرد‌های دیگر مثل استفاده در شهرک ­های صنعتی و محیط ­های کارگاهی نیز پیدا کرده‌اند. در گذشته بیشترین استفاده کانکس برای اسکان افراد زلزله‌زده یا گرفتار در سیل بود و امروزه سطح استفاده بسیار گسترده‌تر شده است.

 کانکس ساحل در بندرعباس قابلیت ارائه خدمات مختلف را به مشتریان دارد. به­ ویژه اینکه شرایط آب و هوایی این شهر در ساخت کانکس در نظر گرفته می ­شود و عایق­ بندی لازم بر روی محصول انجام می­ شود.

خرید کانکس در بندرعباس

کانکس برای امکان اسکان موقت در موقعیت­ های مختلف یک گزینه ‌ایده‌آل است اما در موارد دیگری نیز استفاده می‌شود. کاربرد گسترده این محصولات در شهر بندرعباس باعث رشد صنعت کانکس‌سازی و افزایش تعامل آن با مردم این منطقه شده است. این محصول از پیش ­ساخته برای استفاده به­ عنوان کیوسک‌های خدمات شهری، دکه روزنامه فروشی یا تلفن عمومی، کانکس مسکونی و… طراحی شده و برای ارائه خدمات بسیار مناسب است.

علاوه ­بر­این، برخی از کانکس‌ها برای اسکان دائم افراد استفاده می‌شوند که به­ صورت ویلایی یا خانه‌های قابل حمل هستند. به ­دلیل آسان بودن استفاده از سازه‌های پیش ­ساخته، مردم سراسر دنیا و ایرانیان به استفاده از این محصولات روی آورده ­اند. از اولین نمونه‌های کانکس مورد استفاده می‌توان به کیوسک تلفن عمومی اشاره کرد.

امروزه کیوسک‌های نگهبانی به وفور‌ در سطح شهرها به چشم می‌خورد. کانکس بندرعباس برای استفاده مردم به‌ صورت خدماتی یا مسکونی موقتی کاربرد دارد. همچنین قرار گرفتن این شهر در کنار دریا آزاد باعث شده تا نیاز به سکونت موقت در مسیر کشتی­ های باربری زیاد باشد و در سکونت­ های موقتی اشتغال کاربردی باشد.

معرفی انواع کانکس

کانکس‌ها بر اساس محل استفاده و نحوه ساخت دارای انواع گوناگونی هستند. در ادامه هر کدام از انواع کانکس را نام برده و محل استفاده هر یک را در شهر بندرعباس بررسی می‌کنیم. هنگام مراجعه برای خرید کانکس بندرعباس، آشنایی با انواع این محصولات ضروری است.

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی ابعاد کوچکی دارد و برای استفاده جهت استقرار نگهبان یا پرسنل حراست کاربردی است. این محصولات برای استفاده در ورودی مجموعه‌ها و شرکت‌ها مناسب هستند. نحوه ساخت این سازه به گونه‌ای است که فرد ساکن در داخل آن می‌تواند به تمام جهات دسترسی داشته باشد و همه محدوده مجموعه را تحت کنترل بگیرد. در شهر بندرعباس وجود این نوع سازه به ­دلیل عبور و مرور تجاری افراد از سایر کشورها، برای شرکت­های مختلف مهم است.

کانکس کارگاهی

برای اینکه نیرو‌ها در کارگاه‌های ساختمانی و دفاتر اداری اسکان داشته باشند، نیاز به استفاده از کانکس کارگاهی دارند. مهندسین پروژه در این شرایط به یک محل اسکان نیاز دارند که فرایند ساخت سریعی داشته باشد و هزینه کمتری بخواهد. کانکس‌های کارگاهی برای استفاده در این شرایط کاملاً مناسب هستند و ابعاد و اندازه آن‌ها متفاوت است. شهر بندرعباس در زمینه صنایع مختلف فعالیت دارد و کارگران بسیاری از سایر شهرها در این مراکز فعالیت دارند که نیاز به اسکان موقت در کارگاه ­ها خواهند داشت.

کانکس ویلایی

خانه‌های پیش­ ساخته به‌ وفور و در شرایط مختلف استفاده می‌شوند. در نتیجه افزایش کاربرد این وسایل، کانکس‌های ویلایی طراحی شدند که همانند یک خانه مجهز هستند. در داخل این کانکس اتاق‌های متعدد و سرویس بهداشتی وجود دارد.

توجه داشته باشید که این نوع کانکس، ابعاد متغیری دارد و هر چه میزان ابعاد آن بزرگ‌تر شود، امکانات داخلی کانکس نیز بیشتر می‌شود. استفاده از کانکس ویلایی در بندرعباس برای اقامت موقت تاجران و مهندسانی که جهت پروژه­ های کاری به این شهر سفر می ­کنند، مناسب است.

کانکس سرایداری

در مجتمع‌ های آپارتمانی یا شرکتی شهر بندرعباس به­ دلیل تعداد واحد‌های زیاد، افراد نیاز دارند تا یک نگهبان و سرایدار به‌صورت تمام وقت در محیط مستقر باشد. در نتیجه، برای اسکان سرایدار می‌توان از این سازه­ ها تهیه کرد. کانکس نگهبانی را می‌توان در محیط مجتمع قرار داد تا علاوه ­بر آسان شدن اسکان سرایدار از این طریق، محیط شرکت نیز از ورود افراد متفرقه یا سارقین در ‌امان باشد . موقعیت خاص این شهر باعث شده تا نیاز به حفاظت از کارگاه­ ها و صنایع چند برابر شود.

کانکس فروشگاهی

در خیابان‌ها و تقاطع‌هایی که جمعیت زیادی در آن رفت‌وآمد می‌کنند، خیلی از افراد اقدام به فروش محصولات فرهنگی یا روزنامه‌های مطبوعاتی می‌کنند. کانکس‌های فروشگاهی برای استفاده در این مورد بسیار مناسب هستند. ابعاد این سازه‌ها کوچک است و دارای کرکره‌های برقی و نورپردازی جهت استفاده در شب است.

به­ دلیل آب ­و ­هوای مناطق جنوب کشور مردم برای تفریح بیشتر شب­ها را انتخاب می ­کنند. همچنین مهمانان زیادی برای سفرهای تفریحی یا کاری به بندر سفر می­ کنند که در این شرایط وجود کانکس فروشگاهی از لحاظ اقتصادی برای مردم منطقه بسیار مهم است.

نحوه تولید و طراحی سازه‌های از پیش­ ساخته

ساخت کانکس‌ بندرعباس از روش‌های مختلف و سبک‌های گوناگونی تأثیر می‌پذیرد. به­ خصوص در شرایطی که می‌توان مواد موجود در مصالح اولیه را بررسی و انتخاب کرد. البته یک روش برای تولید کانکس نسبت به سایر روش‌ها رواج بیشتری دارد که برای ساخت شاسی کف با تیرآهن و اسکلت فلزی از پروفیل‌های آهنی استفاده می‌شود و ابعاد آن‌ها ۴۰×۴۰ است‌. این سازه­ ها برای استفاده در شهرک­ های صنعتی مناطق مختلف بندرعباس آماده می ­شوند و باید در طراحی آن­ها از متریال درجه یک استفاده شود تا کارایی بلند مدتی داشته باشد.

البته بر اساس درجه کیفی و ابعاد محصولات نمونه مشخصی از آن‌ها به کار گرفته می‌شوند. تمام اتصالات از طریق جوش انجام می‌شود و پیچ و مهره قدیمی برای انجام مونتاژ و دمونتاژ کاربرد دارند. جهت ساخت پوشش بدنه و سقف کانکس ساده نیز از ورق‌های فولادی گالوانیزه، چوب، فایبرگلاس و پانل‌های آماده استفاده می‌شود.

مشتریان می‌توانند بر اساس نیاز خود یکی از انواع کانکس‌های موجود را انتخاب کنند و برای آماده سازی سفارش دهند. به­ طور مثال؛ استفاده از کانکس کارگاهی یا خدماتی در بندرعباس به انتخاب مشتری بستگی دارد و هر کدام از این محصولات ویژگی­های معینی دارند.

مزایای استفاده از کانکس در بندرعباس چیست؟

کانکس‌ها برای منطقه مورد استفاده دارای مزایای مختلفی هستند و می‌توانند در زمان و هزینه‌های ما صرفه‌جویی کنند.

  • سرعت ساخت زیاد: انجام ساخت ­و­ ساز و طراحی سازه‌های پیش­ ساخته نسبت به روش‌های سنتی سرعت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌شود و سرمایه در مدت زمان کمی باز می‌گردد.
  • مقاومت بسیار زیاد در برابر زلزله: تکنیک پیش ساختگی در این سازه‌ها نشان­ دهنده آن است که مقاومت کانکس‌ها در برابر زلزله زیاد است.
  • عایق حرارتی: از دیگر مزیت‌های استفاده سازه‌های از پیش آماده می‌توان به عایق‌های مناسب آن استفاده کرد که در جداره‌ های کانکس به کار رفته است. به­ خصوص که در یک پانل ساندویچ پنیر، فوم پلی اورتان وجود دارد و برای گرم کردن آن نیاز به انرژی بسیار کمی خواهید داشت. عایق‌های موجود مانع انتقال گرما هوا به محیط داخل می‌شوند. به همین دلیل استفاده از کانکس بندرعباس برای محیط‌های آب و هوای گرم بسیار مناسب است.
  • ایجاد امکان جابجایی: سازه‌های پیش ­ساخته به‌راحتی جابه‌جا می‌شوند که یک مزیت بسیار خوب است. به ­خصوص در کارگاه‌های ساختمانی و عمرانی که پس از پایان پروژه، سازه باید به محل دیگری انتقال پیدا کند کارگاه جدید شروع به کار کند.
  • تنوع طرح‌ها: کانکس و سازه‌های از پیش­ساخته قابلیت اجرای انواع طرح‌ها را دارند تا برای کاربری‌های گوناگون قابل استفاده باشند و هر سازه بتواند با نحوه استفاده خود هماهنگی داشته باشد. در این شرایط بازدهی افزایش پیدا می‌کند و می­ توان برای استفاده در موقعیت کاری مختلف بندرعباس، طرح­ های متنوعی سفارش داد.

معایب استفاده از کانکس

در این بخش می‌خواهیم به برخی از معایب به کارگیری کانکس‌ها بپردازیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

عدم کیفیت کافی در کانکس‌های تولیدکنندگان نامعتبر

این سازه‌ها به ­دلیل نداشتن کنترل کیفی در واحد‌های تولیدی از معایب خاصی برخوردار هستند. خیلی از تولیدکنندگان کارگاه‌های کوچک و غیراستاندارد‌ی دارند که در آن کانکس تولید می‌کنند و اصول مهندسی در صنعت پیش ساختگی در این کارگاه‌ها مفهوم خاصی ندارد.

همچنین مصالح اولیه به کار رفته نیز بسیار نامرغوب است. در نتیجه، قیمت کلی کانکس پایین‌تر است اما بسیاری از مشتریان پس از خرید نسبت به این شرایط رضایت ندارند.

محدودیت ابعاد به ­دلیل حمل و نقل

سازه‌های از پیش تعیین شده برای اینکه از طریق ماشین‌های بزرگ قابل حمل باشند، ابعاد استانداردی دارند و عرض و طول و ارتفاع آن‌ها مشخص است. به همین دلیل می‌توانند در جاده‌های داخل کشور مجوز تردد بگیرند. استفاده از این محصولات در ابعاد بزرگ باید به­ صورت ساخت در محل یا دوقلو باشد. در نتیجه برای ساخت کانکس در بندرعباس، خیلی از اوقات کانکس در محل ساخته می­ شود و ابعاد بزرگتری دارد.

فرایند ساخت کانکس

انواع مختلف کانکس‌ها، روش ساخت و متریال‌های متفاوتی دارند. یکی از عوامل مهمی که در ساخت کانکس باید به آن توجه کرد، استفاده از مصالح استاندارد و باکیفیت است. درواقع ، این سازه از پیش­ ساخته شده در عین داشتن فضای محدود باید امکانات کافی داشته باشد. به ­ویژه در شهر بندرعباس که موقعیت تجاری و اقتصادی آن، استفاده از ابزارآلات را جهت اسکان موقت افزایش داده است و استفاده از متریال باکیفیت در تهیه در آن اهمیت دارد. مراحل ساخت کانکس شامل موارد زیر می‌شود:

۱. در مرحله اول نوع کاربری سازه مشخص می‌شود و مواد اولیه بر اساس شرایط شهر بندرعباس تهیه می‌شود.

۲. در مرحله بعد اسکلت سازه طراحی می‌شود که دو شاخه تیرآهن با فاصله و به­صورت موازی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و بنای اصلی کانکس روی این دو طراحی می‌شود. هر میزان ارتفاع کانکس افزایش پیدا کند، تحمل وزن تیرآهن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

۳. در این مرحله پس از طراحی و ساخت اسکلت و بنا جزئیاتی مثل رنگ‌آمیزی، نصب درب و پنجره و… بر اساس سلیقه و نیاز مشتری آماده‌سازی می‌شود.

۴. در مرحله آخر پوشش خارجی و امکانات لازم بر روی سازه نصب شده و عایق­ کاری انجام می‌شود و پس از تست نهایی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

خرید کانکس بندرعباس

شهر بندرعباس یکی از مراکز مهم فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کشور ما است که فعالیت آن در حوزه صادرات و واردات بسیار زیاد است. تأسیسات مختلفی در این شهر قرار دارند که باعث شده در این شهر ۱۳ در شهرک صنعتی فعال وجود داشته باشد. قیمت کانکس بندرعباس بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. ابعاد سازه تهیه شده، جنس، امکانات و تجهیزات، کیفیت مصالح، نحوه طراحی و ساخت و… تأثیر مستقیمی بر قیمت کانکس بندرعباس دارند.

به­ دلیل موقعیت خاص این شهر افراد بسیاری برای اشتغال و فعالیت­های تجاری از سایر نقاط ایران به بندرعباس می­ آیند و نیاز به اسکان موقت دارند. به همین دلیل صاحبان کارگاه­ ها و شرکت­ ها برای فراهم کردن شرایط رفاهی و آسایش کارکنان خود اقدام به خرید کانکس می ­کنند.

نتیجه‌گیری

کانکس‌ها دارای انواع مختلفی هستند که استفاده از آن برای کاربران مزایای زیادی دارد؛ اما استفاده غیراصولی و نادرست از این سازه‌های پیش­ساخته در حال حاضر رواج زیادی پیدا کرده است. کانکس‌ها بر اساس شرایط مختلف آب و هوایی هر منطقه می‌توانند برای استفاده مسکونی کاربردی باشند. در شرایطی که تهیه خانه‌های موقت هزینه زیادی داشته باشد، استفاده از این محصول در تمام شهر‌های ایران امکان‌پذیر است.

در صنعت کانکس‌سازی برند‌های مختلف ایرانی فعالیت می‌کنند‌. گروه صنعتی ساحل تنها شرکت سازنده کانکس در بندرعباس و سازه‌های پیش ­ساخته جنوب کشور است. این کارخانه برای مناطق خاص جنوبی ایران سازه‌های باکیفیتی آماده می‌کند و آب و هوای منطقه را در ساخت این کانکس های خود در نظر می‌گیرد. انواع کانکس ساندویچ پانل، نگهبانی، مهندسی، کارگاهی و… توسط این مجموعه آماده می‌شود و در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

 

سوالات متداول

قیمت و هزینه کانکس در بندرعباس در کدام قسمت سایت هست و چطور می شود دید؟

مشتری گرامی با توجه به نوسانات بازار فعلاً امکان تعیین قیمت در سایت نیست جهت استعلام قیمت می توانید با دفتر فروش تماس بگیرید.

ساعت کاری کارگاه چگونه است؟

ساعت کاری کارگاه از ساعت ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر می باشد .

آیا برای همه استان‌ها ارسال کانکس دارید؟

گروه صنعتی ساحل دارای دو کارگاه فعال می باشد که یکی در تهران و یکی در بندرعباس است . سفارشات استان های جنوبی از کارگاه کانکس در بندرعباس ارسال می‌شود و سفارشات استانهای مرکزی و شمالی از کارگاه تهران ارسال می گردد .

آیا امکان رنگ آمیزی کانکس با سفارش مشتری وجود دارد ؟

مشتریان گرامی می توانند از نمونه رال رنگ شرکت انتخاب و رنگ مورد نظرشان بر روی کانکس اجرا می گردد .

قیمت کانکس به صورت متری محاسبه می گردد یا شرایط دیگری دارد؟

قیمت کانکس بر اساس ابعاد تنها نمی باشد و به خیلی خصوصیات دیگر کانکس بستگی دارد و پس از سفارش مشتری محاسبه و اعلام می گردد .

شرایط و نحوه خرید و ارسال کانکس به چه صورت است؟

مشتریان گرامی پس از ثبت سفارش پیش فاکتور برای شما ارسال می گردد پس از تسویه حساب کانکس به محل مشتری ارسال می گردد.

آیا کانکس قابلیت استرداد دارد؟

بله در صورت آسیب نرسیده بودن به کانکس امکان مرجوعی کانکس وجود دارد البته کانکس های سفارشی شامل این موضوع نمی شود و فقط کانکس های استاندارد روتین بازار تا ۲۴ ساعت قابلیت مرجویی را دارند .

قیمت کانکس دست دوم چگونه محاسبه می گردد؟

معمولاً کانکس دست دوم نصف قیمت کانکس نو در همان ابعاد محاسبه می گردد .