کانکس سازی در سیرجان و کرمان

یکی از وسایل مورد نیاز بشر که در هر شرایط آب‌ و‌ هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد ، کانکس است. به‌طور معمول از این سازه‌های فلزی جعبه‌ مانند که در اندازه بزرگ کاربرد دارند ، برای کاربری‌های گوناگون استفاده می‌شود. اغلب افراد زمانی‌ که نام این وسیله به گوش‌شان می‌رسد، چیزی که در ذهن‌شان نقش می‌بندد، حوادثی مانند زلزله است. در کشور عزیز‌مان ایران هم بسیاری از افرادی که در استان‌های زلزله‌ خیز زندگی می‌کنند ، با این حادثه مواجه شده و برای زندگی در کانکس خود را آماده کرده‌اند. می‌‌توان از کرمان هم به‌ عنوان یکی از آن استان‌ها نام برد.

لازم است بدانید که از این سازه چوبی ، فلزی یا بتنی تنها به این منظور استفاده نمی‌شود و کاربری آن بنا به شرایط اقلیمی ، جغرافیایی و آب‌ و‌ هوایی هر استان بستگی دارد. کانکس در سیرجان و کرمان ، به دلیل شرایط اقلیمی ، وجود عشایر ، دام‌پروران ، کشاورزان ، وجود کارگران و امکان وقوع زلزله، در این استان اهمیت زیادی دارد. افرادی که قصد زندگی در این شهر را دارند ، باید بدانند که در هر فصل ، شب‌هایی سرد را تجربه خواهند کرد.

نگاهی کلی به سیرجان، شهری از تبار استان کرمان

این شهر تاریخی واقع در جنوب غرب استان است که با توجه به محل قرار‌گیری آن از زوایای مختلف ، در دید و مورد توجه بسیاری از افراد بوده است. بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن خاورمیانه در این شهر قرار دارد و همین موضوع توانسته آن را به یکی از مهم‌ترین شهر‌های استان تبدیل کند. کارگرانی که مدت زیاد در معدن کار می‌کنند ، باید از کانکس سیرجان و کرمان برخوردار باشند ، تا بتوانند شب را در آن گذرانده و روز‌ها اوقات فراغت خود را در آن سپری کرده و استراحت کنند.

این شهر در دسته شهر‌های نیمه‌کویری ایران است که به دلیل قرار‌گرفتن آن در دشتی نسبتا مرتفع ، از آب‌و‌هوایی به نسبت خوب برخوردار است. اندازه و بزرگی سیرجان را می‌توان از دومین شهر بزرگ استان بودن آن متوجه شد. به دلیل شرایط جغرافیایی و آب‌ و‌ هوایی ، افرادی که در آن زندگی می‌کنند می‌توانند به کاشت پسته و خرما بپردازند. دومین شهر بزرگ استان را می‌توان در دسته بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان پسته ایران هم قرار داد.

بسیاری از اشخاصی که این مشاغل را دنبال می‌کنند ، در زمان برداشت محصول باید چندین روز را از خانه‌هایشان دور بمانند ؛ در این زمان است که وجود کانکس سیرجان و کرمان به کمک‌شان می‌آید.

آیا سیرجان جزو شهرهای زلزله خیز بوده و ساخت کانکس در آن مهم است؟

می‌توان از اصطلاح کانکس برای سازه‌هایی که به افراد اسکان موقت می‌دهند تعریف کرد. از آنجایی‌که این ناحیه در استان کرمان قرار داشته و این استان یکی از محل‌ های زلزله‌ خیز است ، بهتر است ساکنان شهر برای خرید کانکس در سیرجان و کرمان آماده باشند. کانکس سیرجان باید دارای ویژگی‌هایی باشد که بتواند در چنین مواقعی از افراد درون خود محافظت کند و جای امنی برای آن‌ها باشد. کانکس کرمان هم که در تمامی شهرستان‌های این استان مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید شرایط خوبی را برای افراد ایجاد کند.

سازه‌ هایی که در ایران ساخته می‌شوند ، اتاقک‌هایی نسبتا کوچک بوده که شرایطی برای ایجاد رفاه و آسایش اولیه را فراهم می‌کنند. با اینکه سازه‌ها انواع گوناگونی دارند، معمول‌ترین نوع آن‌ها برای افرادی که از زلزله یا حوادث طبیعی دیگر جان سالم به در برده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازه‌ها در این نوع کاربری به‌عنوان بستری برای زندگی موقت هستند. افرادی که در کانکس سیرجان و کرمان زندگی می‌کنند، بهتر است پس از مدتی برای ساخت خانه قدم برداشته و کار‌های لازم را انجام دهند تا درجا نزنند.

افراد باید در زمان خرید کانکس سیرجان به این نکته توجه کنند که سازه‌ای که دریافت می‌کنند ، دارای بخش‌هایی همچون حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه باشد. چنانچه قصد خرید محصول به‌صورت کامل را دارید ، می‌توانید کانکس ساحل را انتخاب کنید. اگر این وسیله کاربردی را از جایی تهیه کردید که شرایط لازم برای زندگی عادی را برایتان فراهم نیاورد در کانکس ساحل سیرجان و کرمان از هر نوع کاربری برای افراد طراحی و تولید شده است.

کاربرد کانکس در سیرجان مربوط به چه عواملی می‌شود؟

برخی از سازه‌ها را می‌توان در دسته‌ای قرار داد که برای بسیاری از شهر‌ها مناسب هستند. می‌توان از کانکس کارگری ، کانکس نگهبانی ، سرویس بهداشتی ، کیوسک ، دکه روزنامه‌فروشی و از این قبیل سازه‌ها با این عنوان نام برد. همان‌طور که گفته شد ، سیرجان دارای یکی از معادن بزرگ ایران بوده و به‌ طور قطع معادن ریز دیگری هم دارد ؛ می‌توان گفت که کانکس در سیرجان و کرمان با کاربری کارگاهی و نگهبانی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نوع نگهبانی ، اندازه سازه اغلب کوچک بوده و برای قرار‌گرفتن نگهبان درون آن طراحی شده است. از این نوع سازه برای جلوی درب حراست یا برخی شرکت‌ها هم استفاده می‌شود. طراحی آن به‌ گونه‌ای است که نگهبان بتواند به بسیاری از جهات خود دید داشته باشد. اما کانکس کارگری برای زمانی است که کارگران بی‌وقفه کار کرده و قصد استراحت دارند؛ یا اینکه برخی افراد به‌عنوان محقق به این منطقه آمده‌اند. بسته به تعداد افرادی که قرار است در یک سازه چوبی یا فلزی استقرار یابند، اندازه آن مشخص می‌شود.

این دو نوع کانکس سیرجان و کرمان، بیشترین کاربرد را در سطح شهر دارند؛ اما می‌توان سازه‌های خدمات شهری یا فروشگاهی را هم در شهر مشاهده کرد. سازه‌های فروشگاهی اغلب دارای کرکره برقی بوده و در شب روشنایی دارند. سازه‌هایی که جهت ارائه خدمات به مردم شهر مانند کاربری به شکل دستگاه خودپرداز بانکی ، بخش‌هایی برای اجاره دوچرخه ، عرضه محصولات فرهنگی و… تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند را سازه‌های خدمات شهری می‌گویند.

موقعیت آب و هوایی سیرجان در کرمان

این دیار از کرمان تابستان‌هایی نسبتا گرم داشته ، اما با این حال شب‌هایی سرد دارد. حال فرض کنید با اینکه شب‌های تابستان آن تا حد زیادی سرد است ، زمستان چه خواهد شد! شرایط اقلیمی نیمه‌بیابانی حکم می‌کند که تمامی افراد چه در گرم‌ترین فصل سال و چه در سرد‌ترین آن ، در خانه‌های خود سکونت یابند و امن‌ترین جا را خانه خود بدانند. استفاده از کانکس سیرجان و کرمان هم اینجا است که معنی پیدا می‌کند. دولت باید برای افراد کم‌بضاعت یا بی‌بضاعت که جای خواب درستی ندارند، این نوع سازه‌ها را تهیه کند.

میانگین سالیانه بارش در این منطقه 160 میلی‌متر و میزان رطوبت متوسط آن 36 درصد است. شرایط اقلیمی در سیرجان ، شرایطی باور‌نکردنی است که کمتر‌شهری می‌تواند آن را دارا باشد. وجود کوه‌های مرتفع و بلند در شرق و شمال شرق آن و همچنین از آن سمت وجود کویر نمک در فاصله 30 کیلومتری غرب، دست به دست هم داده‌اند تا این شرایط اعجاب‌انگیز را برای این دیار فراهم آورند.

مزایای استفاده از کانکس در شرایط بحرانی یا حتی عادی

اصلی‌ترین مزیت استفاده از در کانکس سیرجان و کرمان ، صرفه‌جویی در هزینه‌های گزاف و وقت است. در کنار این مزیت ، مزایای دیگری هم خودنمایی می‌کنند.

  • مقاوم‌ بودن در برابر زلزله ، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی است که یک سازه باید آن را دارا باشد. ممکن است برای افراد زلزله‌زده کانکس‌هایی فراهم شده و برای مدتی هر خانواده را از لحاظ سرپناهی برای زندگی تامین کند. یکی از مسائلی که در مبحث زلزله بسیار مشاهده شده ، مبحث پس‌لرزه است. با این وجود ، برای ساخت سازه‌ها تا حد امکان از مصالح مرغوب و چگالی پایین به‌کار رفته است.
  • عایق حرارتی‌ بودن کانکس های ساخته شده در سیرجان و کرمان یکی از مزایای اصلی آن است. افراد باید برای زندگی‌کردن در این منطقه از استان که شب‌هایی سرد در هر فصل و زمستان‌هایی سوزناک دارد ، سرپناهی امن و به دور از هرگونه سرما داشته باشند. استفاده از عایق‌های با‌کیفیت در جداره‌های سازه ، این نیاز را به خوبی برای ساکنان آن فراهم می‌آورد.
  • سازندگان این نوع سازه باید همیشه برای حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله آمادگی داشته و پس از تولید انبوه کانکس، آن‌ها را ذخیره کنند تا در شرایط بحرانی به کمک مردم بیایند. این مزیت یکی از مزایایی است که در‍‌نهایت منجر به سکونت‌ دادن تعداد زیادی از افراد می‌شود. جنس کانکس سیرجان و کرمان به‌صورتی است که امکان ذخیره‌سازی آن در محیط‌های گوناگون وجود دارد.
  • امکان ساخت سریع، این قابلیت را به سازندگان می‌دهد که بتوانند در شرایط بحرانی از یک طرح ، چندین کپی برداشته و آن را در سریع‌ترین زمان در تعداد بالا تولید کنند.

مشاغلی که در سیرجان و کرمان نیاز به کانکس دارند

به‌ دلیل شرایط جغرافیایی قرار‌گیری استان کرمان در قسمت‌های جنوبی ایران ، می‌توان آن را استانی مناسب برای کاشت نخل و برداشت خرما از آن و همچنین مناسب برای کاشت درخت‌های پسته دانست. زیره کرمان یکی از معروف‌ترین محصولاتی است که هر موقع نامی از کرمان آورده می‌شود ، گویا در کنار آن زیره هم جا خوش می‌کند. برخی اوقات زمین‌هایی که افراد برای کاشت محصولات دارند، به دور از خانه‌های‌شان است؛ در این زمان است که برای گذراندن شب‌ها و روز‌ها نیاز به کانکس سیرجان و کرمان پیدا می‌کنند.

در کنار این مشاغل، حضور پر‌رنگ عشایر هم در استان و به‌خصوص سیرجان مشاهده می‌شود. برای اینکه برای عشایر و دام‌پروران در این منطقه شرایط زندگی آسان‌تر فراهم شود ، سازه‌هایی در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود. قیمت کانکس سیرجان برای این افراد کمی ارزان‌تر حساب می‌شود.

نیاز به کانکس سیرجان و کرمان در مناطق فرهنگی

ممکن است در برخی پارک‌ها یا در سطح شهر دیده باشید که سازه‌هایی قرار داده شده و صرفا در آن‌ها کتاب‌هایی با عناوین داستانی برای کودکان یا حتی برای بزرگسالان به فروش می‌رسند. معمولا این ایده در جشنواره‌ها بیشتر خودنمایی می‌کند. حضور کانکس ساحل در سیرجان و کرمان با این نوع کاربری ممکن است برای نشان‌دادن فرهنگ این ناحیه بوده و در آن محصولاتی مانند خرما و پسته به فروش گذاشته شود.

در مناطق فرهنگی که تاریخ این ناحیه را نشان می‌دهند، راهنمایان برای استراحت نیاز به مکانی راحت دارند. سازه‌هایی به‌عنوان سرویس بهداشتی هم در مکان‌های عمومی مورد استفاده مردم قرار می‌گیرند. در مکان‌های تاریخی و فرهنگی ، مردم برای اینکه بتوانند ساعت‌های زیادی را در آنجا سپری کنند نیاز به خوراکی هم دارند. ایده استفاده از سازه‌های چوبی یا بتنی به‌عنوان مغازه کوچکی که بتوان در آن خوراکی‌هایی را فروخت ، ایده‌ای بسیار خلاقانه است.

نتیجه گیری

قیمت کانکس کرمان بستگی به عوامل مختلفی دارد که می‌توان معمول‌ترین شرط آن را اندازه سازه دانست. این استان با شهر‌های گوناگون و متنوعی که در دل خود جا داده ، توانسته به تنهایی یکی از بهترین استان‌های کشور‌مان باشد. عمده استفاده کانکس سیرجان و کرمان در استان مربوط به سیرجان است. در قدیم نام این دیار از استان ، شیرگان بوده که منابع تاریخی در دسترس نشان می‌دهند می‌توان وجود آن را مربوط به قبل از اسلام دانست.

تابستان‌هایی گرم و خشک با شب‌هایی نسبتا سرد و زمستان‌هایی سرد و خشک ، توانسته‌اند شرایطی از آب‌ و‌ هوای منطقه را نشان دهند. به‌ دلیل اینکه بخش عظیمی از مشاغل را کشاورزی و دام‌پروری تشکیل می‌دهد ، استفاده از کانکس در سیرجان و کرمان برای کشاورزان و دام‌پروران امری ضروری و لازم است.

 

سوالات متداول

قیمت و هزینه کانکس در سیرجان و کرمان در کدام قسمت سایت هست و چطور می شود دید؟

مشتری گرامی با توجه به نوسانات بازار فعلاً امکان تعیین قیمت در سایت نیست جهت استعلام قیمت می توانید با دفتر فروش تماس بگیرید.

ساعت کاری کارگاه چگونه است؟

ساعت کاری کارگاه از ساعت ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر می باشد .

آیا برای همه استان‌ها ارسال کانکس دارید؟

گروه صنعتی ساحل دارای دو کارگاه فعال می باشد که یکی در تهران و یکی در بندرعباس است . سفارشات استان های جنوبی از کارگاه کانکس در بندرعباس ارسال می‌شود و سفارشات استانهای مرکزی و شمالی از کارگاه تهران ارسال می گردد .

آیا امکان رنگ آمیزی کانکس با سفارش مشتری وجود دارد ؟

مشتریان گرامی می توانند از نمونه رال رنگ شرکت انتخاب و رنگ مورد نظرشان بر روی کانکس اجرا می گردد .

قیمت کانکس به صورت متری محاسبه می گردد یا شرایط دیگری دارد؟

قیمت کانکس بر اساس ابعاد تنها نمی باشد و به خیلی خصوصیات دیگر کانکس بستگی دارد و پس از سفارش مشتری محاسبه و اعلام می گردد .

شرایط و نحوه خرید و ارسال کانکس به چه صورت است؟

مشتریان گرامی پس از ثبت سفارش پیش فاکتور برای شما ارسال می گردد پس از تسویه حساب کانکس به محل مشتری ارسال می گردد.

آیا کانکس قابلیت استرداد دارد؟

بله در صورت آسیب نرسیده بودن به کانکس امکان مرجوعی کانکس وجود دارد البته کانکس های سفارشی شامل این موضوع نمی شود و فقط کانکس های استاندارد روتین بازار تا ۲۴ ساعت قابلیت مرجویی را دارند .

قیمت کانکس دست دوم چگونه محاسبه می گردد؟

معمولاً کانکس دست دوم نصف قیمت کانکس نو در همان ابعاد محاسبه می گردد .

کانکس سازی در سیرجان و کرمان

یکی از وسایل مورد نیاز بشر که در هر شرایط آب‌ و‌ هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد ، کانکس است. به‌طور معمول از این سازه‌های فلزی جعبه‌ مانند که در اندازه بزرگ کاربرد دارند ، برای کاربری‌های گوناگون استفاده می‌شود. اغلب افراد زمانی‌ که نام این وسیله به گوش‌شان می‌رسد، چیزی که در ذهن‌شان نقش می‌بندد، حوادثی مانند زلزله است. در کشور عزیز‌مان ایران هم بسیاری از افرادی که در استان‌های زلزله‌ خیز زندگی می‌کنند ، با این حادثه مواجه شده و برای زندگی در کانکس خود را آماده کرده‌اند. می‌‌توان از کرمان هم به‌ عنوان یکی از آن استان‌ها نام برد.

لازم است بدانید که از این سازه چوبی ، فلزی یا بتنی تنها به این منظور استفاده نمی‌شود و کاربری آن بنا به شرایط اقلیمی ، جغرافیایی و آب‌ و‌ هوایی هر استان بستگی دارد. کانکس در سیرجان و کرمان ، به دلیل شرایط اقلیمی ، وجود عشایر ، دام‌پروران ، کشاورزان ، وجود کارگران و امکان وقوع زلزله، در این استان اهمیت زیادی دارد. افرادی که قصد زندگی در این شهر را دارند ، باید بدانند که در هر فصل ، شب‌هایی سرد را تجربه خواهند کرد.

نگاهی کلی به سیرجان، شهری از تبار استان کرمان

این شهر تاریخی واقع در جنوب غرب استان است که با توجه به محل قرار‌گیری آن از زوایای مختلف ، در دید و مورد توجه بسیاری از افراد بوده است. بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن خاورمیانه در این شهر قرار دارد و همین موضوع توانسته آن را به یکی از مهم‌ترین شهر‌های استان تبدیل کند. کارگرانی که مدت زیاد در معدن کار می‌کنند ، باید از کانکس سیرجان و کرمان برخوردار باشند ، تا بتوانند شب را در آن گذرانده و روز‌ها اوقات فراغت خود را در آن سپری کرده و استراحت کنند.

این شهر در دسته شهر‌های نیمه‌کویری ایران است که به دلیل قرار‌گرفتن آن در دشتی نسبتا مرتفع ، از آب‌و‌هوایی به نسبت خوب برخوردار است. اندازه و بزرگی سیرجان را می‌توان از دومین شهر بزرگ استان بودن آن متوجه شد. به دلیل شرایط جغرافیایی و آب‌ و‌ هوایی ، افرادی که در آن زندگی می‌کنند می‌توانند به کاشت پسته و خرما بپردازند. دومین شهر بزرگ استان را می‌توان در دسته بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان پسته ایران هم قرار داد.

بسیاری از اشخاصی که این مشاغل را دنبال می‌کنند ، در زمان برداشت محصول باید چندین روز را از خانه‌هایشان دور بمانند ؛ در این زمان است که وجود کانکس سیرجان و کرمان به کمک‌شان می‌آید.

آیا سیرجان جزو شهرهای زلزله خیز بوده و ساخت کانکس در آن مهم است؟

می‌توان از اصطلاح کانکس برای سازه‌هایی که به افراد اسکان موقت می‌دهند تعریف کرد. از آنجایی‌که این ناحیه در استان کرمان قرار داشته و این استان یکی از محل‌ های زلزله‌ خیز است ، بهتر است ساکنان شهر برای خرید کانکس در سیرجان و کرمان آماده باشند. کانکس سیرجان باید دارای ویژگی‌هایی باشد که بتواند در چنین مواقعی از افراد درون خود محافظت کند و جای امنی برای آن‌ها باشد. کانکس کرمان هم که در تمامی شهرستان‌های این استان مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید شرایط خوبی را برای افراد ایجاد کند.

سازه‌ هایی که در ایران ساخته می‌شوند ، اتاقک‌هایی نسبتا کوچک بوده که شرایطی برای ایجاد رفاه و آسایش اولیه را فراهم می‌کنند. با اینکه سازه‌ها انواع گوناگونی دارند، معمول‌ترین نوع آن‌ها برای افرادی که از زلزله یا حوادث طبیعی دیگر جان سالم به در برده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازه‌ها در این نوع کاربری به‌عنوان بستری برای زندگی موقت هستند. افرادی که در کانکس سیرجان و کرمان زندگی می‌کنند، بهتر است پس از مدتی برای ساخت خانه قدم برداشته و کار‌های لازم را انجام دهند تا درجا نزنند.

افراد باید در زمان خرید کانکس سیرجان به این نکته توجه کنند که سازه‌ای که دریافت می‌کنند ، دارای بخش‌هایی همچون حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه باشد. چنانچه قصد خرید محصول به‌صورت کامل را دارید ، می‌توانید کانکس ساحل را انتخاب کنید. اگر این وسیله کاربردی را از جایی تهیه کردید که شرایط لازم برای زندگی عادی را برایتان فراهم نیاورد در کانکس ساحل سیرجان و کرمان از هر نوع کاربری برای افراد طراحی و تولید شده است.

کاربرد کانکس در سیرجان مربوط به چه عواملی می‌شود؟

برخی از سازه‌ها را می‌توان در دسته‌ای قرار داد که برای بسیاری از شهر‌ها مناسب هستند. می‌توان از کانکس کارگری ، کانکس نگهبانی ، سرویس بهداشتی ، کیوسک ، دکه روزنامه‌فروشی و از این قبیل سازه‌ها با این عنوان نام برد. همان‌طور که گفته شد ، سیرجان دارای یکی از معادن بزرگ ایران بوده و به‌ طور قطع معادن ریز دیگری هم دارد ؛ می‌توان گفت که کانکس در سیرجان و کرمان با کاربری کارگاهی و نگهبانی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نوع نگهبانی ، اندازه سازه اغلب کوچک بوده و برای قرار‌گرفتن نگهبان درون آن طراحی شده است. از این نوع سازه برای جلوی درب حراست یا برخی شرکت‌ها هم استفاده می‌شود. طراحی آن به‌ گونه‌ای است که نگهبان بتواند به بسیاری از جهات خود دید داشته باشد. اما کانکس کارگری برای زمانی است که کارگران بی‌وقفه کار کرده و قصد استراحت دارند؛ یا اینکه برخی افراد به‌عنوان محقق به این منطقه آمده‌اند. بسته به تعداد افرادی که قرار است در یک سازه چوبی یا فلزی استقرار یابند، اندازه آن مشخص می‌شود.

این دو نوع کانکس سیرجان و کرمان، بیشترین کاربرد را در سطح شهر دارند؛ اما می‌توان سازه‌های خدمات شهری یا فروشگاهی را هم در شهر مشاهده کرد. سازه‌های فروشگاهی اغلب دارای کرکره برقی بوده و در شب روشنایی دارند. سازه‌هایی که جهت ارائه خدمات به مردم شهر مانند کاربری به شکل دستگاه خودپرداز بانکی ، بخش‌هایی برای اجاره دوچرخه ، عرضه محصولات فرهنگی و… تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند را سازه‌های خدمات شهری می‌گویند.

موقعیت آب و هوایی سیرجان در کرمان

این دیار از کرمان تابستان‌هایی نسبتا گرم داشته ، اما با این حال شب‌هایی سرد دارد. حال فرض کنید با اینکه شب‌های تابستان آن تا حد زیادی سرد است ، زمستان چه خواهد شد! شرایط اقلیمی نیمه‌بیابانی حکم می‌کند که تمامی افراد چه در گرم‌ترین فصل سال و چه در سرد‌ترین آن ، در خانه‌های خود سکونت یابند و امن‌ترین جا را خانه خود بدانند. استفاده از کانکس سیرجان و کرمان هم اینجا است که معنی پیدا می‌کند. دولت باید برای افراد کم‌بضاعت یا بی‌بضاعت که جای خواب درستی ندارند، این نوع سازه‌ها را تهیه کند.

میانگین سالیانه بارش در این منطقه 160 میلی‌متر و میزان رطوبت متوسط آن 36 درصد است. شرایط اقلیمی در سیرجان ، شرایطی باور‌نکردنی است که کمتر‌شهری می‌تواند آن را دارا باشد. وجود کوه‌های مرتفع و بلند در شرق و شمال شرق آن و همچنین از آن سمت وجود کویر نمک در فاصله 30 کیلومتری غرب، دست به دست هم داده‌اند تا این شرایط اعجاب‌انگیز را برای این دیار فراهم آورند.

مزایای استفاده از کانکس در شرایط بحرانی یا حتی عادی

اصلی‌ترین مزیت استفاده از در کانکس سیرجان و کرمان ، صرفه‌جویی در هزینه‌های گزاف و وقت است. در کنار این مزیت ، مزایای دیگری هم خودنمایی می‌کنند.

  • مقاوم‌ بودن در برابر زلزله ، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی است که یک سازه باید آن را دارا باشد. ممکن است برای افراد زلزله‌زده کانکس‌هایی فراهم شده و برای مدتی هر خانواده را از لحاظ سرپناهی برای زندگی تامین کند. یکی از مسائلی که در مبحث زلزله بسیار مشاهده شده ، مبحث پس‌لرزه است. با این وجود ، برای ساخت سازه‌ها تا حد امکان از مصالح مرغوب و چگالی پایین به‌کار رفته است.
  • عایق حرارتی‌ بودن کانکس های ساخته شده در سیرجان و کرمان یکی از مزایای اصلی آن است. افراد باید برای زندگی‌کردن در این منطقه از استان که شب‌هایی سرد در هر فصل و زمستان‌هایی سوزناک دارد ، سرپناهی امن و به دور از هرگونه سرما داشته باشند. استفاده از عایق‌های با‌کیفیت در جداره‌های سازه ، این نیاز را به خوبی برای ساکنان آن فراهم می‌آورد.
  • سازندگان این نوع سازه باید همیشه برای حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله آمادگی داشته و پس از تولید انبوه کانکس، آن‌ها را ذخیره کنند تا در شرایط بحرانی به کمک مردم بیایند. این مزیت یکی از مزایایی است که در‍‌نهایت منجر به سکونت‌ دادن تعداد زیادی از افراد می‌شود. جنس کانکس سیرجان و کرمان به‌صورتی است که امکان ذخیره‌سازی آن در محیط‌های گوناگون وجود دارد.
  • امکان ساخت سریع، این قابلیت را به سازندگان می‌دهد که بتوانند در شرایط بحرانی از یک طرح ، چندین کپی برداشته و آن را در سریع‌ترین زمان در تعداد بالا تولید کنند.

مشاغلی که در سیرجان و کرمان نیاز به کانکس دارند

به‌ دلیل شرایط جغرافیایی قرار‌گیری استان کرمان در قسمت‌های جنوبی ایران ، می‌توان آن را استانی مناسب برای کاشت نخل و برداشت خرما از آن و همچنین مناسب برای کاشت درخت‌های پسته دانست. زیره کرمان یکی از معروف‌ترین محصولاتی است که هر موقع نامی از کرمان آورده می‌شود ، گویا در کنار آن زیره هم جا خوش می‌کند. برخی اوقات زمین‌هایی که افراد برای کاشت محصولات دارند، به دور از خانه‌های‌شان است؛ در این زمان است که برای گذراندن شب‌ها و روز‌ها نیاز به کانکس سیرجان و کرمان پیدا می‌کنند.

در کنار این مشاغل، حضور پر‌رنگ عشایر هم در استان و به‌خصوص سیرجان مشاهده می‌شود. برای اینکه برای عشایر و دام‌پروران در این منطقه شرایط زندگی آسان‌تر فراهم شود ، سازه‌هایی در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود. قیمت کانکس سیرجان برای این افراد کمی ارزان‌تر حساب می‌شود.

نیاز به کانکس سیرجان و کرمان در مناطق فرهنگی

ممکن است در برخی پارک‌ها یا در سطح شهر دیده باشید که سازه‌هایی قرار داده شده و صرفا در آن‌ها کتاب‌هایی با عناوین داستانی برای کودکان یا حتی برای بزرگسالان به فروش می‌رسند. معمولا این ایده در جشنواره‌ها بیشتر خودنمایی می‌کند. حضور کانکس ساحل در سیرجان و کرمان با این نوع کاربری ممکن است برای نشان‌دادن فرهنگ این ناحیه بوده و در آن محصولاتی مانند خرما و پسته به فروش گذاشته شود.

در مناطق فرهنگی که تاریخ این ناحیه را نشان می‌دهند، راهنمایان برای استراحت نیاز به مکانی راحت دارند. سازه‌هایی به‌عنوان سرویس بهداشتی هم در مکان‌های عمومی مورد استفاده مردم قرار می‌گیرند. در مکان‌های تاریخی و فرهنگی ، مردم برای اینکه بتوانند ساعت‌های زیادی را در آنجا سپری کنند نیاز به خوراکی هم دارند. ایده استفاده از سازه‌های چوبی یا بتنی به‌عنوان مغازه کوچکی که بتوان در آن خوراکی‌هایی را فروخت ، ایده‌ای بسیار خلاقانه است.

نتیجه گیری

قیمت کانکس کرمان بستگی به عوامل مختلفی دارد که می‌توان معمول‌ترین شرط آن را اندازه سازه دانست. این استان با شهر‌های گوناگون و متنوعی که در دل خود جا داده ، توانسته به تنهایی یکی از بهترین استان‌های کشور‌مان باشد. عمده استفاده کانکس سیرجان و کرمان در استان مربوط به سیرجان است. در قدیم نام این دیار از استان ، شیرگان بوده که منابع تاریخی در دسترس نشان می‌دهند می‌توان وجود آن را مربوط به قبل از اسلام دانست.

تابستان‌هایی گرم و خشک با شب‌هایی نسبتا سرد و زمستان‌هایی سرد و خشک ، توانسته‌اند شرایطی از آب‌ و‌ هوای منطقه را نشان دهند. به‌ دلیل اینکه بخش عظیمی از مشاغل را کشاورزی و دام‌پروری تشکیل می‌دهد ، استفاده از کانکس در سیرجان و کرمان برای کشاورزان و دام‌پروران امری ضروری و لازم است.

 

سوالات متداول

قیمت و هزینه کانکس در سیرجان و کرمان در کدام قسمت سایت هست و چطور می شود دید؟

مشتری گرامی با توجه به نوسانات بازار فعلاً امکان تعیین قیمت در سایت نیست جهت استعلام قیمت می توانید با دفتر فروش تماس بگیرید.

ساعت کاری کارگاه چگونه است؟

ساعت کاری کارگاه از ساعت ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر می باشد .

آیا برای همه استان‌ها ارسال کانکس دارید؟

گروه صنعتی ساحل دارای دو کارگاه فعال می باشد که یکی در تهران و یکی در بندرعباس است . سفارشات استان های جنوبی از کارگاه کانکس در بندرعباس ارسال می‌شود و سفارشات استانهای مرکزی و شمالی از کارگاه تهران ارسال می گردد .

آیا امکان رنگ آمیزی کانکس با سفارش مشتری وجود دارد ؟

مشتریان گرامی می توانند از نمونه رال رنگ شرکت انتخاب و رنگ مورد نظرشان بر روی کانکس اجرا می گردد .

قیمت کانکس به صورت متری محاسبه می گردد یا شرایط دیگری دارد؟

قیمت کانکس بر اساس ابعاد تنها نمی باشد و به خیلی خصوصیات دیگر کانکس بستگی دارد و پس از سفارش مشتری محاسبه و اعلام می گردد .

شرایط و نحوه خرید و ارسال کانکس به چه صورت است؟

مشتریان گرامی پس از ثبت سفارش پیش فاکتور برای شما ارسال می گردد پس از تسویه حساب کانکس به محل مشتری ارسال می گردد.

آیا کانکس قابلیت استرداد دارد؟

بله در صورت آسیب نرسیده بودن به کانکس امکان مرجوعی کانکس وجود دارد البته کانکس های سفارشی شامل این موضوع نمی شود و فقط کانکس های استاندارد روتین بازار تا ۲۴ ساعت قابلیت مرجویی را دارند .

قیمت کانکس دست دوم چگونه محاسبه می گردد؟

معمولاً کانکس دست دوم نصف قیمت کانکس نو در همان ابعاد محاسبه می گردد .